Černošice na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Černošice
Domů - Portál ČernošiceKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Černošic, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Tipy na výlet > Kultura a vzdělání > Muzea > Automuzeum Praga

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Automuzeum Praga

Fotogalerie:
 Automuzeum Praga
Automuzeum Praga
 Automuzeum Praga
Automuzeum Praga
 Automuzeum Praga
Automuzeum Praga
 Automuzeum Praga
Automuzeum Praga
 Automuzeum Praga
Automuzeum Praga

Náhled webové stránky:
Náhled stránky: Automuzeum Praga

Schránka:
Přidej do schránky.

Předem mně dovolte, abych se představil. Před více než čtyřiceti léty jsem začal se zájmem sbírat historické automobily z české produkce a nejprve pokusem soustředit řadu exemplářů zastupující alespoň jedním kusem všechny české výrobce. Časem jsem poznal, že jsem si stanovil úkol příliš široký a soustředil se pouze na značku Praga z Prahy. Ač značně menší než dnes, byla sbírka vyhlášena za museální již v roce 1957. Stávající rozměr sbírky dnes představuje více než sedmdesát kusů automobilů - či dopravních prostředků představující produkci automobilů Praga z let 1908 - 1989 ve všech druzích provozní upotřebitelnosti: automobily osobní, nákladní, speciální, motocykly, autobusy, traktory, pluhy, silniční stroje.

Sbírku doplňují dokumenty a psané materiály v počtu 249.086 kusů, technickou dokumentaci sestávající z výrobních výkresů, katalogů náhradních dílů, kusovníků, návodů k obsluze, prospektů, schvalovacích protokolů, technických policejních a vojenských předpisů s tímto souvisejících, odborné a populární časopisy. Dále pak značné množství dokumentů filmových, fotografických, gramofonové desky, tendenční poštovní známky, autoklubové odznaky vozové i klopové, účastenské plakety, ceny, dosažené sportovní výsledky, reklamní materiály, stojany pohonných hmot, kolekce státních poznávacích značek, silniční značky a řada jednotlivých exponátů souvisejících s existencí dopravy.

Materiály jsou některé i zahraniční výroby, písemné dokumenty jsou pak v řadě cizích jazyků. Pro svůj specifický obsah a gradaci rozměru je sbírka již po řadu let presentována mezi první muzea ve světě, v řadě informací a programech československého, českého a zahraničního rozhlasu, tisku, televize, filmech a před řadou let byla sbírka - muzeum zařazena a je stále presentována v informačních materiálech o automuzeích ve světě. Sbírkové předměty jsou trvale využívány pro udržení jejich živosti k fotografování pro různé účely, filmovými, televizními, reklamními a výstavnickými organizacemi. Museální předměty se rovněž používají pro vlastní dílčí výstavy a řadu společenských akcí v naší republice i v cizině.

V roce 1998 jsem vydal knižní formou historii automobilky Praga k jejímu devadesátiletému výročí. Nyní vydávám videokazetu o historii Automusea Praga. Sběratelské štěstí mělo však v průběhu let řadu problémů, z toho pak z hlediska muzejního ten největší, stálý nedostatek dostatečných výstavních ploch, celkově pak ploch obecně vůbec. Takže od roku 1957 se následkem rozšiřování kolekce stěhovala postupně již sedmkrát a to vždy se značnými problémy, leč cílem bylo dosáhnout maximální zpřístupnění veřejnosti. Poslední osmé stěhování má umožnit především důstojné a přehledné uložení s možností nejen přístupu široké veřejnosti, ale i zabezpečení dokonalých informativních podmínek, včetně podmínek pro individuelní studium, přednášky a doplňkové výstavy. Projektovaná koncepce bude všechny společenské hodnoty shromážděných exponátů ve svém závěru zabezpečovat.


Adresa a kontaktní informace:
AUTOMUZEUM PRAGA
POD KAŠTANY 14
ZBUZANY
252 25  JINOČANY

telefon:+420 257 960 332
telefon:+420 602 309 224

Poznámka:
Adresa tipu na výlet může být pouze orientační.

Adresa na mapě:
GPS: N50°1'33,24"; E14°17'12,12"
Zpráva pro Automuzeum Praga
Vaše jméno:

Váš email:

Váš telefon (+420XXXYYYZZZ):

Zpráva:

Obrázek s 4-místným kódem (pokud je kód nečitelný, můžete ho nekonečně měnit)

4-místný kód z obrázku černou barvou:

A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 1342

Hledej v okolí

přetažením ikony nastavíte vaši pozici na mapě
přetažením ikony nastavíte velikost okruhu vyhledávání
Hledej v okruhu do vzdálenosti km Nastav

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Černošice
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2018 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena